O firmie

Firma CKM Extrusion Sp. z o. o. to spółka zajmującą się produkcją innowacyjnych profili okiennych z PVC. Produkty tworzone są przy pomocy najnowszej i najwyższej światowej technologii. Dzięki współpracy z najlepszymi projektantami jesteśmy w stanie wyprodukować profile o unikalnej linii wzorniczej charakteryzującymi się najlepszymi parametrami technicznymi.

Nasze systemy okienne przygotowane są do restrykcyjnych wymagań energetycznych obowiązujących w Unii Europejskiej. Produkując nasze profile stosujemy technologię przyjazną środowisku która nie emituje do środowiska szkodliwych substancji. Profile tłoczone są na bazie stabilizatorów cynkowo-wapniowych co oznacza, że są one bez jakiejkolwiek domieszki ołowiu. Wszystkie produkty są zgodne z normą PN-EN 12608. Jakość oraz estetyka naszych produktów zaspokoi najbardziej wysublimowane gusta. Nasze produkty dostosowane są do oczekiwań rynku wschodnio i zachodnio europejskiego. W swojej ofercie ponad rozwiązania dostępne na rynku Polskim, posiadamy rozwiązania specyficzne na rynek Włoski, Francuski i Niemiecki.

Magazyn wysokiego składowania z nowoczesną infrastrukturą

Firma CKM Extrusion poczyniła kolejny krok wprowadzając system automatycznego magazynowania profili. System wózkowy został zainstalowany w CKM Extrusion pod koniec 2015 r. System ten automatycznie zarządza zespołem ponad 800 komór z profilami jednocześnie. Rozwiązanie to pozwala spółce zoptymalizować obszar w strefie magazynowania, poprzez wykorzystanie górnej przestrzeni budynku na składowanie profili. Proces magazynowania jest zarządzany komputerowo, co zapewnia śledzenie produkcji i wiedzę na temat zapasów w czasie rzeczywistym. 

Bezpieczeństwo operatorów zostało zwiększone, ponieważ wykonują swoją pracę na poziomie zero, na ergonomicznych stanowiskach zbierania i załadunku. System pozwala także zachować jakość profili, które będą składowane w suchym i czystym miejscu, w temperaturze pokojowej.